Potrzebne pieniądze na rehabilitację Adriana

Najnowsze Regiony Wydarzenia Zdrowie

Potrzebne wsparcie dla 12-letniego Adriana. – Gdy Adi miał półtora roku wzięliśmy go do rodziny zastępczej. Po uregulowaniu sytuacji prawnej, został przez nas adoptowany. Miał wtedy 4 lata. W wieku 9 lat został u niego zdiagnozowany Zespół Fas – opowiadają rodzice chłopca. 

Adrian jest nadpobudliwy psychoruchowo, ma nadczynność tarczycy. Jego mowa nie jest adekwatna do wieku, znacznie odbiega od rówieśników, nie jest mimo wieku samodzielny, nie potrafi się skoncentrować. W zamian za to jest bardzo pogodny, życzliwy wesoły i uczynny. W tej chwili chodzi do 5 klasy do szkoły specjalnej.

-Adrianek jest podopiecznym Fundacji ma przyznany numer KRS, posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Uczestniczy w obozach rehabilitacyjnych Fundacji Zabajka w Złotowie. Jest pod stałą opieką endokrynologa, pedagoga, psychologa, psychiatry. Większość pieniędzy przeznaczamy na rehabilitację syna, dodatkowe zajęcia, wizyty u lekarzy. Mimo wszystko bardzo go kochamy i chcemy mu pomóc – mówią rodzice chłopca i proszą o finansowe wsparcie.

 

(Red.)
Fot. Rodzice chłopca