Nie uważali i zaliczyli stłuczki

Na sygnale Najnowsze Złotów

POWIAT ZŁOTOWSKI. Utrzymujące się od kilku dni opady deszczu nie tylko stwarzają niebezpieczne warunki na drodze, ale również wpływają na samopoczucie i koncentrację kierowców. Przekonali się o tym uczestniczy wczorajszych kolizji drogowych w Złotowie i gminie Jastrowie.

-Oficer dyżurny złotowskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic w Złotowie. Mieszkanka Lędyczka kierując volvo nie zachowała bezpiecznej odległości i  najechała na tył osobowego hyundaia ? informuje mł. asp. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Natomiast w gminie Jastrowie mieszkaniec Piły kierując dostawczym fiatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo wykonującym manewr skrętu w prawo volkswagenem. Uczestnikom tego zdarzenia na szczęście nic się nie starło. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 6 punktów karnych.

-Policjanci ruchu drogowego każdego dnia prowadzą kontrole na drogach naszego powiatu. Szczególną uwagę zwracają na  stan techniczny pojazdów i  sposób przewożenia pasażerów ? kontynuuje Forecki. -Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających ?na trzeciego”. Jednak nawet najlepiej zorganizowane i prowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Zapewniamy je sobie sami przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

I apeluje: Nie bądźmy bierni wobec brawurowej, ryzykownej, pozbawionej wyobraźni jazdy! Trzeba reagować i stanowczo się temu sprzeciwiać.  Zachowajmy szczególną ostrożność i rozwagę na drodze!

(WM)