Wybuchowy festiwal

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Za nami XIII Festiwal Nauk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Jak zwykle impreza obfitowała w wiele pokazów, m.in. w interaktywny pokaz z fizyki i chemii.  Ale program tego dnia był dużo bogatszy. Na żywo można było  zobaczyć jeszcze pokaz nowoczesnych metod spawania, diagnostyki samochodowej, fryzjerstwa. Dla zainteresowanych organizatorzy przygotowali również pokaz komputerowego projektowania w programie AutoCad czy symulację pracy zestawów elektropneumatycznych. Jednym słowem dużo i ciekawie działo się na Górce.

Każdy, kto zdecydował się odwiedzić szkołę podczas Festiwalu Nauk, mógł znaleźć coś, co go interesuje. Różnorodność tematyki i przemyślany sposób prezentacji poszczególnych działów nauczania w tej szkole był zadziwiający.

? Z pełną świadomością i z całą pewnością mogę polecić tę szkołę tym, którzy jeszcze się wahają. Jestem pewien, że się nie zawiodą ? mówił Ryszard Jabłonowski, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie.

Do wstąpienia w szeregi społeczności szkolnej zachęcał też jej dyrektor Jan Palacz.

? Mógłbym przywołać bardzo wiele indywidualnych historii uczniów, którzy przyszli do nas z trójkami na świadectwie, a potem okazywało się, że mają w wielu dziedzinach prawdziwe talenty. Pozwalamy młodzieży rozwijać ich umiejętności i wydobyć z nich to, co mają najlepszego ? mówił dyrektor podczas otwarcia Festiwalu.

Jego początek był bardzo spektakularny. Na scenie auli wystąpił z pokazem Bartosz Klepacki z Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. W zabawnej formie pokazał widowni możliwości i skutki zastosowania i łączenia ze sobą różnych substancji, wywołując w zgromadzonych różne emocje, od zaskoczenia, poprzez niedowierzanie aż po śmiech.

Ludwika Wikieł

Starostwo Powiatowe w Czarnkowie