ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJEJ ALTANKI

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Sezon działkowy właśnie się rozpoczął. Coraz ładniejsza pogoda zachęca do odpoczynku na świeżym powietrzu, między innymi, na terenach działkowych. Choć coraz częściej odwiedzamy swoje ogródki to i tak niestety jesteśmy narażeni na włamania do altanek i kradzieże. Dlatego tak ważnym elementem w dbaniu o swoje mienie jest prawidłowe zabezpieczenie zarówno domków jak i narzędzi ogrodniczych. Przypominamy kilka podstawowych zasad, które pozwolą uchronić się przed kradzieżą lub kradzieżą z włamaniem. Okres wiosenny sprzyja zarówno pracom ogrodowym jak również relaksowi na działce. Niestety gdy dostęp do naszego ogródka lub altanki będzie zbyt łatwy możemy spodziewać się tam odwiedzin nieproszonych gości. Aby uniknąć włamania, kradzieży, czy zniszczeń warto przestrzegać kilku zasad, aby nie narazić się na straty finansowe.

Pamiętajmy, aby za każdym razem sprawdzić zabezpieczenia altanki. Działkowy domek najlepiej zabezpieczyć tak, jak własne mieszkanie – zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei. Warto pomyśleć również o kratach bądź roletach w oknach.

Wszystkie narzędzia, wartościowe przedmioty, czy meble ogrodowe starajmy się tak schować, aby były niewidoczne dla osób postronnych.

O bezpieczeństwo ogródków warto zadbać wspólnie z sąsiadami. Zwracajmy uwagę na obce osoby, które podejrzanie się zachowują. Wszelkie zagrożenia, należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego właściwego dla rejonu na którym znajduje się działka.

Ponadto, jeśli nie chcemy narazić się na straty finansowe, czy choćby uszkodzenia i bałagan warto skorzystać z poniższych rad:

  • Nie zostawiaj w altankach przedmiotów wartościowych oraz łatwopalnych (butli gazowych, piecyków);
  • Ubezpieczenie altanki wraz z mieniem, które się w niej znajduje, w przypadku nieszczęścia zminimalizuje straty, poprzez uzyskanie stosownego odszkodowania;
  • Zachowaj dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.
  • Zaistniałe problemy, jak również sugestie dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych zgłoś swojemu dzielnicowemu lub w najbliższej jednostce policji, możesz w tym celu skorzystać również z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

KPP Złotów