Nocny wypadek. Interweniowało 21 strażaków

Chodzież Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia
Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR o wypadku samochodu osobowego, który uderzył w słup energetyczny– w środku są zakleszczone osoby.
Zadysponowano do zdarzenia, które miało miejsce w miejscowości Sokolec, zastępy z Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Lipa Nowy Dwór i OSP Lipia Góra. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy leży na boku w rowie. Słup energetyczny leży koło samochodu, linie na ziemi nie zerwane w oplocie gumowym.
Samochodem osobowym podróżowały 4 osoby, z których 3 opuściły pojazd z pomocą osób postronnych. Czwarta osoba pozostawała w pojeździe, do której wykonano dostęp i ewakuowano z pojazdu. Sprawdzono za pomocą urządzenia pomiarowego zagrożenie prądem elektrycznym–urządzenia nie wykazały napięcia. Dalsze działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pomocy poszkodowanym, którzy po przybyciu ambulansu PRM zostały zakwalifikowane do hospitalizacji.
W działaniach trwających trzy godziny brał o udział 5 zastępów straży pożarnej w sile 21 strażaków, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Pogotowie energetyczne.
Opracowanie: bryg. Leszek Naranowicz
(KP PSP Chodzież).
Zdjęcia: archiwum JRG PSP Chodzież.