NOWE MOTOCYKLE DLA CZARNKOWSKIEJ ,,DROGÓWKI”

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Kierowcy lubiący mocniej nacisnąć pedał gazu nie mogą czuć się bezkarnie. Do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy trafiły dwa nowe motocykle marki BMW R1250RT. Nowe pojazdy, to nowe możliwości, w połączeniu z wysokimi umiejętnościami policjantów, będą służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz pozwolą szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia, szczególnie w sytuacjach, gdy liczy się czas dojazdu.

Nowe jednoślady ma pojemność 1250 cm3 i moc 136 KM. Motocykle oznakowane są już według najnowszych obowiązujących wzorów i posiada stosowne i przydatne w służbie wyposażenie. Pojazdy przyjechał do czarnkowskiej komendy w czwartek, 18 sierpnia br. z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a zostały zakupione ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu “Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych. Oprócz naszej jednostki nowe pojazdy trafiły do Kalisza, Konina oraz Poznania.

Pojazdy, ze względu na swą wielkość i zwrotność, mo być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać. Patrole motocyklowe mogą również sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne czynności służbowe, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach i zabezpieczaniem imprez. Aktualnie czarnkowska komenda dysponuje czterema motocyklami.

Warto podkreślić, że policjanci ,,drogówki”, którzy pełnią służbę na motocyklach, przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach. Ponadto za kierownicą jednośladów policyjnych zasiadają głównie funkcjonariusze, którzy również poza służbą pasjonują się motocyklami.

Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków