NOWE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH W ŚMIŁOWIE NA PROŚBĘ MIESZKAŃCÓW

Interwencje Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

W Śmiłowie na prośbę mieszkańców powstało nowe, dobrze oświetlone i bezpieczne przejście dla pieszych. Znajduje się przy drodze powiatowej Śmiłowo-Kaczory, w pobliżu skrzyżowania z ul. 500-lecia Parafii.

Bezpieczne przejście to dobry przykład wsłuchiwania się w głos i potrzeby mieszkańców przez Samorząd Powiatu Pilskiego, a pomogły mieszkańcom radne Rady Powiatu z tego okręgu Emilia Załachowskaczłonek Zarządu Powiatu w Pile oraz radna Teresa Strzelecka.

– Mieszkańcy wnioskowali o budowę tego przejścia. Mieszka tu sporo osób w podeszłym wieku i do najbliższych przejść było dość daleko. Jako radne jesteśmy od tego, aby reprezentować w Starostwie Powiatowym potrzeby mieszkańców gminy i je realizować. Pod wnioskiem do Powiatowego \Zarządu Dróg w Pile podpisało się blisko 70 osób. Dziękujemy pracownikom PZD za zaangażowanie i szybką realizację tego wniosku – mówi Emilia Załachowska.

W sobotę rano z radnymi na przejściu spotkała się m.in. Barbara Mohr, pomysłodawczyni budowy przejścia, która przyszła razem z wnuczkami. Pani Barbara nie kryła zadowolenia.
 
– Przejście było potrzebne dla wszystkich, którzy mieszkają w pobliżu, bo droga powiatowa po remoncie stała się bardziej ruchliwa. Teraz także moje wnuczki bezpieczniej będą szły do szkoły – przyznała.

Przejście jest dobrze oznakowane i zostało oświetlone lampami LED zasilanymi z systemu solarnego. Wraz z nowym przejściem po obu stronach drogi wykonano wygodne i bezpieczne do niego dojścia.

https://www.powiat.pila.pl/aktualnosci/5318,nowe-przejscie-dla-pieszych-w-smilowie-na-prosbe-mieszkancow