Kriobus stanął przed komendą

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia Zdrowie

Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wałczu stanął kriobus. Mobilny punkt poboru krwi to inicjatywa mundurowych. Do tego szczytnego celu zaproszeni zostali strażacy, żołnierze i mieszkańcy.

Krew to najcenniejszy dar jaki człowiek może podarować drugiemu człowiekowi. Honorowe krwiodawstwo to zarówno wspaniała idea jak i niezastępowalna metoda leczenia, a człowiek jest jedynym źródłem tego wspaniałego leku. Oddając bezinteresownie krew i jej składniki wspieramy lekarzy w ich codziennej walce o życie pacjentów.

Policjanci jak i pracownicy wałeckiej policji są honorowymi dawcami i pomaganie mają we krwi. Tym razem z inicjatywy policjantów kriobus stanął przed wałecką komendą. Do zbiórki krwi mundurowi zapraszali wszystkich tych, którym zależy na zdrowiu i życiu drugiego człowieka. Wśród honorowych dawców byli i tacy, którzy zdecydowali się po raz pierwszy podzielić tym bezcennym darem.  Na krew każdego dnia czekają pacjenci, noworodki, dzieci czy kobiety w ciąży.

Uratuj czyjeś życie oddając krew.

By ratować ludzkie życie – mobilny punkt poboru krwi przy waleckiej komendzie policji – Aktualności – Komenda Powiatowa Policji w Wałczu (policja.gov.pl)