NOWI FUNKCJONARIUSZE W SZEREGACH CZARNKOWSKIEJ POLICJI

Czarnków Najnowsze

Czarnków. Grono czarnkowskich policjantów powiększyło się o 5 osób, które w ubiegłym tygodniu w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, ślubowały „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Rekruci, zanim jednak trafią do służby w naszej jednostce, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej, który pozwoli im zdobyć kompetentną wiedzę i umiejętności.

4 stycznia br. o godz. 11.00 w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 79 funkcjonariuszy przyjętych do służby, w tym 2 policjantek i 3 policjantów z czarnkowskiej komendy.

Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał policjantów i zaproszonych gości. Wśród nich byli: Pani Aneta Niestrawska – I wicewojewoda Wielkopolski, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego – mł. insp. Andrzej Szary, kapelan KWP w Poznaniu – ksiądz kanonik Grzegorz Szafraniak. Podczas uroczystości obecny był również podinsp. Mikołaj Szydzik Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie.

Nadinsp. Piotr Mąką pogratulował nowym funkcjonariuszom wybrania służby dla społeczeństwa. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń. Przypomniał, że im więcej młodzi policjanci i policjantki nauczą się podczas szkolenia podstawowego, tym łatwiej będzie im pełnić służbę. Podkreślił również, jak ważne dla policjantów jest wsparcie bliskich osób i przekazał podziękowania ich rodzinom.

Uroczysta zbiórka i towarzyszące jej emocje na długo pozostaną w pamięci nowo przyjętych policjantów. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkole policyjnej, a następnie praca w czarnkowskiej jednostce.

Życzymy im wielu sukcesów oraz powodzenia!

Karolina Górzna-Kustra/źródło KWP Poznań