ZATRZYMANY MIESZKANIEC OKONKA Z DUŻĄ ILOŚCIĄ NARKOTYKÓW

Najnowsze Złotów

Zabezpieczenie środków psychotropowych i psychoaktywnych oraz zatrzymanie mężczyzny, to efekt działań funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji ze Złotowa, które miało miejsce w pierwszych dniach stycznia tego roku. Podczas sprawdzenia mieszkania wytypowanego mężczyzny policjanci znaleźli amfetaminę, tabletki extasy oraz marihuanę.

W pierwszych dniach stycznia tego roku, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji ze Złotowa prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców Okonka, może posiadać w swoim mieszkaniu narkotyki. W trakcie sprawdzenia lokalu mieszkalnego zajmowanego przez 26-letniego mężczyznę, policjanci w różnych częściach mieszkania znaleźli ukryte worki strunowe. Pierwszy z zawartością białej substancji, a kolejny z kolorowymi tabletkami i zielonym suszem roślinnym. Właściciel woreczków został zatrzymany, a Policjanci sprawdzili czy zabezpieczone substancje to środki zabronione.

Poddano sprawdzeniu znalezione substancje. Okazało się że była to amfetamina o łącznej wadze 181 gramów, metaamfetamina o wadze blisko 8 gramów, 16 tabletek extasy oraz 45 gramów marihuany.

Zatrzymany 26-latek noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań, a kolejnego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł.asp.Damian Pachuc