O krok od śmierci (VIDEO)

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

MIASTECZKO KRAJEŃSKIE.  Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który jadąc VW Polo  stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w idącego chodnikiem pieszego.  Tylko czujność i zdrowy rozsądek uratowały mężczyznę przed śmiercią… Kierowca stracił już prawo jazdy. Bedzie sie równiez tłumaczył przed Sądem.  

Do zdarzenia doszło na początku stycznia br. w Miasteczku Krajeńskim na terenie powiatu pilskiego.

?To było około godziny 6.30. Mężczyzna szedł chodnikiem. Nagle zobaczył nadjeżdżający z naprzeciwka z dużą prędkością samochód. To była kwestia ułamków sekund… zdążył uciec w ostatnim momencie. Potem  długo stał pod ścianą budynku. Nie mógł opanować zdenerwowania. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia ? relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zaraz po tym jak znaleźli w internecie nagranie całej sytuacji. Po przeanalizowaniu zabranych informacji oraz nagrania z kamery przemysłowej ustalili pokrzywdzonego i pirata drogowego,  którym okazał się 21-letni mieszkaniec Miasteczka Krajeńskiego.

Pokrzywdzony oświadczył, że nie zgłosił tej sytuacji Policji, ponieważ był w szoku. Jakiś czas po tym zdarzeniu kierowca przeprosił go. Mężczyzna odebrał prawo jazdy w grudniu 2018 roku.

-Policjanci zatrzymali 21-latkowi dokument uprawniający do kierowania pojazdami. Usłyszał on także zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze skierowali do Sądu wniosek o jego ukaranie – dodaje podkomisarz Kowalska.