Obwodnica Wyrzyska – będzie druga jezdnia

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

WYRZYSK. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad podpisała umowę na opracowanie Koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) i dokumentacją geologiczno-inżynierską dla dobudowy drugiej jezdni na obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi ekspresowej S10.

Najpierw dokumentacja, później budowa

Dokumentacja zostanie przygotowana w ciągu 34 miesięcy przez Biuro Projektów TRASA za kwotę 990 322,20 zł. 

-Przygotowanie tych materiałów pozwoli nam na uruchomienie postępowania przetargowego na dobudowę drugiej jezdni o długości około 5 km. Zwycięzca tego przetargu wykona zadanie w systemie Projektuj i buduj. Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych lata 2014-2023, z perspektywą do 2025 roku – informuje GDDKiA w Poznaniu.  

Jedną jezdnią jeździmy od 2009 roku

Przypomnijmy. 16 grudnia 2009 r. udostępniono do ruchu prawie 8-kilometrową obwodnicę miasta Wyrzysk. Na odcinku między węzłami Łobżenica i Wyrzysk droga jest obecnie jednojezdniowa.  

-Odcinek drogi ekspresowej S10 objęty przebudową rozpoczyna się przed węzłem Łobżenica, w miejscu łączenia się wariantów przebiegu S10 Piła – Wyrzysk z istniejącą obwodnicą Wyrzyska. Koniec przebudowywanego fragmentu będzie połączony z istniejącym, dwujezdniowym przekrojem drogi w rejonie węzła Wyrzysk oraz z początkiem odcinka S10 od Wyrzysk do Bydgoszczy – wyjaśnia GDDKiA.

(Red.)
Grafika. GDDKiA