Obywatelskie ujęcie, czyli pijany pod dyskoteką

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

BUDZYŃ. W Budzyniu, dwaj mężczyźni ujęli, a następnie przekazali w ręce policjantów mężczyznę, który kierował autem będąc “na promilach”. Być może dzięki ich czujności udało się zapobiec tragedii na drodze.

Do zdarzenia doszło w weekendową noc pod dyskoteką w Budzyniu. Na telefon alarmowy chodzieskiej Policji zadzwonił mężczyzna informując, że razem z kolegą zatrzymali pijanego kierowcę. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol, potwierdził zgłoszenie.

Jak się okazało, kierujący fordem 52-letni mieszkaniec Budzynia przyjechał do klubu, jednakże nie został wpuszczony. Kiedy mężczyźni zobaczyli, że ów kierowca wsiada „za kółko” w stanie nietrzeźwości, udaremnili mu dalszą jazdę i wezwali Policję. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do chodzieskiej komendy, gdzie trzeźwiał w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu surowa kara – informuje asp. Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej Policji.

Na uznanie zasługuje postawa dwóch mężczyzn, którzy zareagowali, widząc wsiadającego „za kółko” pijanego kierowcę. Brawo dla Panów za postawę! Być może dzięki Wam udało się uchronić czyjeś życie.

(Red.)