Odblask Twoją szansą na życie

Czarnków Edukacja Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

Policjanci z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w ramach akcji prewencyjnej pn. ,,Odblask Twoją szansą na życie” rozmawiali z uczniami klas I-III na temat bezpieczeństwa na drodze. Podczas prelekcji przekonywali słuchaczy, że nawet najmniejszy odblask pomaga chronić ich życie. Do policyjne akcji przyłączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, który ufundował elementy odblaskowe.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze spotykali się z dziećmi, w szczególności z terenów wiejskich, które często poruszają się po drodze, zwłaszcza w miejscach, gdzie brak jest chodników oraz oświetlenia drogowego. Podczas prelekcji omawiali słuchaczom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi tłumaczyli dzieciom, że posiadanie jakiegokolwiek elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze. Kierowca ma wówczas więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, czy nawet życie.

Spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego były znakomitą okazją do wręczenia im przekazanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile elementów odblaskowych m.in. kamizelek, woreczków, zawieszek i opasek. Co należy podkreślić i co bardzo cieszy – dzieci brały czynny udział w policyjnych lekcjach i miały dużą wiedzę na temat bezpiecznych zachowań.

Przypominamy, że każdy pieszy, bez względu na to, czy jest dzieckiem, czy osobą dorosłą, poruszający się po zmierzchu po drodze poza terenem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych!

  • KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra