Oddali krew, dostali choinkę

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

PIŁA. Dzisiaj w Grodzie Staszica zainaugurowano pilską edycję ogólnopolskiej akcji pn. „Choinka dla życia”. Podczas kilkugodzinnej zbiórki krew – łącznie 25, 2 litra – oddało 56 osób. Każda z nich wróciła do domu z pięknym, żywym drzewkiem. Prosto z lasu. 

Krwiobus zaparkował przed Starostwem Powiatowym w Pile. Chętnych do podzielenia się krwią nie brakowało, tym bardziej, że za taki ratujący życie gest, przewidziano nietuzinkową nagrodę…

Każdy krwiodawca, który odda krew otrzyma w geście podziękowania choinkę od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – zapowiedział jeszcze przed akcją dyrektor RDLP w Pile Andrzej Brusiło.

Do udziału w zbiórce krwi zachęcał również Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

-Zapraszam serdecznie, warto podzielić się pięknym darem życia, jakim jest krew. To wspaniały prezent na święta dla wszystkich potrzebujących, a choinka dla krwiodawców będzie miłym podziękowaniem – mówił włodarz powiatu.

Podczas dzisiejszej akcji przed starostwem krew oddało 56 osób. Do banku krwi trafiło 25, 2 litra tego życiodajnego płynu.

Dodajmy. Akcja pn. „Choinka dla życia” prowadzana będzie w 40 miastach w całej Polsce z inicjatywy Lasów Państwowych i Narodowego Centrum Krwiodawstwa.

(Red.)
Fot. Agnieszka Norkowska