Odjazdowy rajd już po raz ósmy

Kultura Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Już po raz ósmy Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance zorganizowało rajd rowerowy ?Odjazdowy Bibliotekarz?. Tym razem przejazd wpisał się w  obchody Tygodnia Bibliotek.

Tym razem niedługa, ale malownicza trasa, prowadziła do biblioteki filialnej w Nowej Wsi. Rajd rowerowy, w którym wzięło udział ok. 50 uczestników, nie odbył się bez wielu atrakcji. W trakcie samego przejazdu, na wyznaczonych na trasie przystankach, czytelnicy wzięli udział w quizie geograficznym, sprawdzając swoja wiedzę na temat Polski i świata. Po przybyciu na metę rajdu, do biblioteki w Nowej Wsi, na wszystkich czekał pyszny poczęstunek ? smakowite wypieki przygotowane przez samych bibliotekarzy. Po krótkim odpoczynku rozpoczęło się spotkanie z zaproszonymi gośćmi ? Robertem i Joachimem Czerniakami, którzy są podróżnikami, jak również autorami książki ?Podróże do granic?. Robert Czerniak opowiadał o swojej niezwykłej podróży po Australii. Niezwykłej nie tylko ze względu na różnorodność i piękno tego kontynentu, ale przede wszystkim z tego powodu, iż podróżował z nim ciężko chory syn-Joachim.

Spotkanie z podróżnikami zakończył konkurs dotyczący znajomości Australii, którego zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody. Rowerzyści mieli jeszcze wiele pytań do zaproszonych gości, którzy chętnie rozmawiali, podpisywali swoje książki i robili pamiątkowe zdjęcia z uczestnikami ?Odjazdowego Bibliotekarza?.

W czasie rajdu odbyła się także promocja tomiku wierszy ?Smakuj słowa. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Andrzeja Sulimy-Suryna 2007-2017.?

?Odjazdowy Bibliotekarz? zakończył się pokrzepiającym poczęstunkiem ? kiełbaską z grilla, po którym uczestnicy wrócili do Trzcianki.

Stowarzyszenie Laboratorium Słowa otrzymało wsparcie z Unii Europejskiej, w tym Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz PRO i LGD dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego pt.: ?Konkursów Poetyckich im. Andrzeja Sulimy-Suryna ciąg dalszy? Wydanie okolicznościowej publikacji konkursowej, promujących lokalnych twórców.?

JN