Odpowie za posiadanie amfetaminy

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego trzcianeckiego komisariatu zatrzymali 29-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego samochodzie oraz mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli około 15 gramów amfetaminy. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego trzcianeckiego komisariatu na obrzeżach Trzcianki zauważyli pojazd marki Mercedes, a w środku dobrze im znanego 29-latka. Mężczyzna był już wcześniej przez nich zatrzymywany w związku z posiadaniem narkotyków. Mieszkaniec Trzcianki na widok mundurowych wyraźnie się zaniepokoił i zdenerwował. Podczas wykonywania czynności wyszło na jaw, że nadal nie stroni od nielegalnych środków. W jego aucie funkcjonariusze zabezpieczyli kilka woreczków strunowych z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina. Kolejne porcje tego narkotyku mundurowi znaleźli w jego domu. Zaraz po zatrzymaniu 29-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania substancji psychotropowych. 29-latek przyznał się do popełnienia przestępstwaTeraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat więzienia.

  • źródło: KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra