OKRADAŁ BYŁEGO PRACODAWCĘ, ODPOWIE PRZED SĄDEM

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali mężczyznę, który okradał byłego pracodawcę. Za wejście w konflikt z prawem grozi mu surowa kara.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego chodzieskiej Policji w piątek rano zatrzymali mieszkańca naszego powiatu. Ten, jak się okazało, w lipcu tego roku na terenie firmy mieszczącej się w Niemczech, w której niegdyś pracował, z otwartych samochodów ciężarowych ukradł dwie karty przedpłacone, które zasilone były środkami finansowymi umożliwiającymi zakup paliwa. Będąc już w posiadaniu tychże kart, mężczyzna w okresie od 17 do 23 lipca tego roku dopuścił się kradzieży z włamaniem poprzez pokonanie elektronicznych zabezpieczeń na tych kartach i zakupił dwukrotnie na terenie Niemiec oraz ośmiokrotnie na terenie Polski paliwo za łączną kwotę ponad 24 tysięcy złotych.

40-latek usłyszał łącznie 11 zarzutów, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie o wartości 20 tysięcy złotych.