Okradał ciężarówki z paliwa

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

BIAŁOŚLIWIE. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł paliwo z zaparkowanego pojazdu ciężarowego. 31-letni mieszkaniec gminy Wysoka usłyszy zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu w trakcie słuzby na terenie gminy, około godziny 3 w nocy policjanci udali się lokalną stacje paliw, przy której znajduje się również parking dla pojazdów ciężarowych.

Patrolując teren mundurowi zauważyli pomiędzy zaparkowanymi pojazdami samochód osobowy, przy którym pozostawiony był 20-litrowy kanister oraz gumowy wężyk. Policjanci sprawdzili dokładnie okolicę oraz podejrzany pojazd, w którym – jak się okazało – ukrywał się mężczyzna. Ten początkowo zaprzeczał, aby leżące przedmioty były jego własnością. Funkcjonariusze przeszukali samochód. W bagażniku znaleźli kolejne 4 kanistry. 31-letni mieszkaniec gminy Wysoka został zatrzymany – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili, że mężczyzna tej nocy dokonał kradzieży z włamaniem do zbiornika, z którego następnie przelał 100 litrów paliwa.

Wiele wskazuje na to, że 31-letni mieszkaniec gminy Wysoka usłyszy kolejny zarzut związany z kradzieżą paliwa, do której doszło kilka tygodni wcześniej – dodaje Zeszot.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

(Red.)
Fot. KPP Piła