Oszukany tachograf

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 31 lipca podczas kontroli funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile, zatrzymany został kierowca ciężarowego IVECO z naczepą, który sprytnie fałszował zapis drogomierza.

Kierowca IVECO to 25-letni obywatel Ukrainy.

 Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili ingerencję w urządzenie drogomierza, przez które niemożliwy był poprawny odczyt danych zawartych w tachografie pojazdu ? mówi sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.  –Na miejsce został wezwany patrol Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki, który potwierdził sytuację, a następnie w związku popełnionym przestępstwem zatrzymał mężczyznę. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z policjantami drogówki ustalili, że kierujący zamontował w pojeździe specjalny magnes, który zakłócił prawidłową pracę tachografu oraz uniemożliwił odczyt jego rzeczywistych parametrów takich jak prędkość pojazdu, ilość przebytych kilometrów, a także czas pracy kierowcy.

25-letni obywatel Ukrainy usłyszał już zarzuty. W myśl artykułu 306 KK, za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 5.

(Red.)

 Fot. KPP Piła