Rodzicielstwo bliskości

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia Zdrowie

TRZCIANKA. W ramach akcji ?Rodzicielstwo bliskości? prowadzonej w ?Tygodniu karmienia piersią?, w dniach 1 -7 sierpnia, organizowane są na terenie powiatu czarnkowsko ? trzcianeckiego konferencje, pikniki, śniadania z ekspertami, warsztaty, zajęcia profilaktyczne, sesje zdjęciowe i wielka loteria nagród.  Pomysłodawczyniami i organizatorkami całego wydarzenia są położne Pani Iwona Poniatowska i Pani Patrycja Kolassa.

W Trzciance, w ramach akcji zaplanowany został ?Piknik ekspercki? pt. czas rodziny ? 2.08, ?Mleko i miód? sesja zdjęciowa ? 4.08, ?Daj się poznać, bo noszenie ma znaczenie? prelekcje i pokazy dotyczące chustonoszenia ? 5.08 oraz wykład ?Profilaktyka raka piersi? ? 6.08.

Pierwsze z zaplanowanych wydarzeń organizowanych w Trzciance odbyło się w niedzielę na Trzcianeckiej Przystani Żeglarskiej. Organizatorzy przygotowali dla każdego upominki na powitanie, smaczne, słodkie śniadanie oraz wiele atrakcji dla milusińskich począwszy od malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, baniek mydlanych, po gry plenerowe.

Natomiast dorośli mogli wysłuchać ciekawych prelekcji przygotowanych przez ekspertów: Panią Magdę Wojciechowską – ?ABC żywienia kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią. Jak zdrowo wrócić do formy po ciąży?, Panią Katarzynę Kędzierską ? ?Wpływ wczesnych doświadczeń dziecięcych na późniejsze funkcjonowanie dziecka, m.in. zaszczepienie lęku, występowanie depresji poporodowej u matek oraz depresji maskowanej związanej z trudem wychowania dziecka? oraz Panią Karolinę Wyrembek-Urban ? prowadzącą placówkę ?Położna z Sercem? w Poznaniu, która zreferowała temat pt. ?Wyzwania laktacyjne?.

Marcin Grabski/UM Trzcianka