Oszukiwał posługując się fałszywymi danymi

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ. Pewien 28-latek posługując się fałszywymi danymi sprzedawał ludziom z całej Polski kartę graficzną, której nie miał. Oszusta ustalili policjanci z Wałcza.
Żmudna i wnikliwa praca policjanta Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego specjalizującego się w oszustwach internetowych – nadzorowana przez prokuratora – doprowadziła do ustalenia 28-letniego oszusta. Mężczyzna,  aby odsunąć podejrzenia od swojej osoby, posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi.
-Mężczyzna sprzedawał pokrzywdzonym kartę graficzną na znanych portalach internetowych. Karty tej jednak nie miał, w związku z czym nigdy jej nie wysłał  – informuje asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji. -28-latek oszukiwał ludzi na terenie całego kraju. Do niekorzystnego rozporządzenia mieniem doprowadził także mieszkańca powiatu wałeckiego. Na swoich nieuczciwych transakcjach zarobił blisko 1000 zł. Pokrzywdzeni płacili za towar różne kwoty: od 100 zł do 450 złotych – zaznacza oficer prasowy KPP w Wałczu.
Przestępstwo ścigane jest z urzędu, dlatego wartość nie ma tu znaczenia. Mężczyzna usłyszał 7 zarzutów.
 -28-latek jest mieszkańcem województwa kujawsko- pomorskiego. Za popełniony czyn według kodeksu karnego grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje Budzyń podkreślając: -Zakupy online są szybkie, łatwe i wygodne. Jednak pamiętajmy! Robiąc zakupy w sieci kierujmy się zdrowym rozsądkiem i kupujmy u sprawdzonych sprzedawców.
 (Red.)