Panie i Panowie w niebieskich mundurach – dziękujemy za Waszą służbę!

kraj Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Dzisiaj – 24 lipca –  przypada Święto Policji. Zostało ono ustanowione przez Sejm RP w 1995 r. Obchodzone jest w rocznicę powołania w 1919 r. Policji Państwowej. W tym roku przypada również 95 rocznica utworzenia Policji kobiecej.

Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk dziękuje wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom, Pracownikom Policji, Policyjnym Emerytom i Rencistom, Przedstawicielom Związków Zawodowych oraz Stowarzyszeń i Fundacji za ich codzienną służbę i pracę oraz nieustającą gotowość do działania. Przypomina o szczególnym jubileuszu ? 95. rocznicy utworzenia Policji Kobiecej i kieruje słowa uznania do wszystkich funkcjonariuszek i pracownic cywilnych.

 

 

Policja najlepiej ocenianą instytucją w Polsce

Z ostatniej edycji badań oceny wybranych instytucji wynika, że Policja po raz kolejny, czwarty raz z rzędu, jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Działania Policji dobrze ocenia aż 80% ankietowanych. Jest to wynik o 5% wyższy niż w dwóch ostatnich edycjach badania i zarazem najlepszy w całej historii badań. Tak wysoka ocena działalności Policji jest najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby. Warto dodać, że badania przeprowadzono jeszcze przed działaniami związanymi z ograniczeniem pandemii wirusa ? otrzymaliśmy więc ogromny kredyt zaufania od Polaków, za co dziękujemy, ale traktujemy również jako jeszcze większą mobilizację i zobowiązanie w obecnej sytuacji.

 (Red.)/policja.pl