Umowa z wykonawcą na budowę Oddziału Chemioterapii podpisana!

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

PIŁA. W Szpitalu Specjalistycznym w Pile podpisano umowę z firmą Nova Term sp. z o.o. w Pile, która wykona modernizację i rozbudowę Oddziału Chemioterapii. W ciągu kilku miesięcy dla pacjentów onkologicznych powstanie oddział na miarę XXI wieku. 

Inwestycję sfinansują dwa samorządy Powiat Pilski i Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Każdy przeznaczył po ok. 2 mln zł.
– Kwestia powstania nowoczesnego Oddziału Chemioterapii od tego momentu jest już kwestią kilku miesięcy. Dzięki współpracy Powiatu Pilskiego z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na czele z panem Marszałkiem Markiem Woźniakiem dwie jednostki, czyli Powiat i Województwo sfinansowały praktycznie budowę Oddziału, który tutaj za chwilę powstanie. Jestem pewien, że firma, która została wybrana, wykona to zadanie bardzo dobrze. Mamy z nią dobre doświadczenie, bo pracowała już dla Powiatu Pilskiego realizaując modernizację naszego budynku przy alei Wojska Polskiego 49b w Pile. Wiemy, że działa profesjonalnie i terminowo ? powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.    

Andrzej Cieślik, prezes Zarządu Nova Term Sp. z o.o. przyznał, że z ogromną satysfakcją będzie teraz realizował kolejną tak ważną inwestycję.

Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile, który podpisał umowę z wykonawcą stwierdził:
– Ta informacja jest szczególnie ważna dla naszych pacjentów i pracowników, którzy na tę inwestycję dość długo czekali. Podpisanie umowy daje możliwość, aby za 6 miesięcy warunki funkcjonowania Oddziału Chemioterapii w pilskim szpitalu były na miarę XXI wieku.    

Chodzi o modernizację istniejących wolnych pomieszczeń w szpitalu na potrzeby Oddziału Chemioterapii i przystosowanie ich do standardów leczenia pacjentów onkologicznych.

Oddział Chemioterapii liczący obecnie 10 łóżek zostanie przeniesiony na 4 piętro – docelowo będzie tam 26 łóżek. W ramach jego struktury, na niskim parterze (poziom -1), powstanie ambulatorium chemioterapii jednodniowej liczące 8 stanowisk oraz zaplecze: pokój przygotowań, sala zabiegowa, gabinet badań, sekretariat.
Nastąpi rozdział mie?dzy cze?s?cia? szpitalna?, a ambulatoryjna?, w której pacjenci będą poddawani zabiegom jednodniowej chemioterapii. To rozwia?zanie korzystniejsze dla pacjento?w.

 Powiat Pilski