Papieski Bieg Przełajowy

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
W ubiegłą sobotę odbyła się kolejna już – bo XIII – edycja Papieskiego Biegu Przełajowego organizowana przez Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo. Zawodnicy wystartowali z Sołectwo Skrzatusz, by po ok. 8,5-kilometrowej trasie dobiec do mety znajdującej się w Sołectwo Stara Łubianka. 🙂
Jak się okazało, najszybszym biegaczem w roku 2022 okazał się Mikołaj Czechowicz z Piły, który uzyskał czas 28:33. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Palicki z Wysokiej (29:07), a na ostatnim stopniu podium stanął Szymon Dróżdż ze Starej Łubianki (29:39).
Wśród kobiet triumfowała natomiast Paulina Kłundukowska z Tarnówki z czasem 36:53. Tuż za nią linię mety przekroczyła Justyna Hałka z Łobezu (37:27), a trzecie miejsce zajęła Kamila Kubińska z Osieka nad Notecią (38:55).
Wszyscy zwycięscy w poszczególnych kategoriach odebrali nagrody z rąk Wójt Tobiasz Wiesiołek, przedstawiciela Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile – Pana Krzysztofa Sadowskiego – etatowego członka zarządu oraz Pani Agaty Gajewskiej – sponsora biegu.
Warto podkreślić, że 10% kwoty pozyskanej z opłat startowych, czyli 1120 zł, trafiło do Michaliny i Michała Brożek. Brawo za inicjatywę! 👏
Do zobaczenia za rok, a tymczasem obejrzyjcie fotorelację z wydarzenia, znajdźcie się i oznaczajcie!