Pięć tysięcy misiów czeka na gości

Wydarzenia

PIŁA. Już za kilka dni – 16 września – w Centrum Rekreacji Aquapark w Pile przy ul. Artura Grottgera 4, otwarta zostanie wystawa pn. ? Świat Misia?.

Kolekcja liczy pięć tysięcy misiów plus dodatki. Należy do Państwa Iwickich. —-Zebranie takiej ilości pluszaków trwało około pięćdziesięciu lat. To tyle, ile ma najstarszy miś. Ich rodowód jest wart uwagi: Francja, Austria, Szwajcaria, Afryka, Australia, Nowa Zelandia – to z tych krajów pochodzi część z nich. Większość ma swoje drugie życie ? mówi  Zbigniew Iwicki.

Dlaczego? Zostały bowiem kupione  z kolekcji fundacji TVN i innych aukcji, z których dochód przekazywany był na leczenie chorych dzieci. Warto dodać, że jest jeden miś z paszportem ? co ważne nie ma ich zbyt wiele na całym świecie.

Na początek zwiedzający będą mogli zobaczyć około tysiąc maskotek. Ich liczba z czasem będzie się zwiększała, a całość przedstawiona zostanie  w ciekawej aranżacji, która też będzie się zmieniać. Wszystko po to, by urozmaicić zwiedzanie i wzbudzić w odwiedzającym  ciekawość, co czeka na niego gdy przyjdzie po raz kolejny.

Nowością, uzupełnieniem wystawy będzie przestrzeń do kreatywnej zabawy dla dzieci i młodzieży. Całość ma charakter czasowy ponieważ miejscem docelowym jest lodowisko w Aquaparku, które w okresie wiosenno – jesiennym posłuży jako ?przystań? dla miśków.

Nieważne czy jesteś mały czy ?dużym? dzieckiem, po prostu musisz to zobaczyć.  Z pewnością podczas oglądania nie raz zakręci się łezka w oku i wrócą wspomnienia o swoim ukochanym pluszaku, który zawsze towarzyszył w deszczowe dni lub podczas zasypiania w łóżku jako nieodłączna przytulanka…

Godziny otwarcia od wtorku ? niedzieli w godz. 11 ? 19

Opłata za wstęp : 2 zł bilet ulgowy, 5 zł ? bilet normalny

W weekend każdy bilet po 5 zł

Mateusz Kociński