POLICJANT PO SŁUŻBIE ODNALAZŁ W LESIE ZAGINIONĄ GRZYBIARKĘ

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z wałeckiej komendy przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 75 letniej grzybiarki. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Kobieta została odnaleziona przez policjanta, który w czasie wolnym od służby także był w lesie. Policjanci apelują aby nie wybierać się do lasu w godzinach popołudniowych i zabierać ze sobą telefon komórkowy aby w razie konieczności wezwać pomoc.

Na grzyby około godziny 14.30 postanowiły iść dwie kobiety- matka z córką. Jak to bywa w poszukiwaniu grzybów po około godzinie czasu kobiety zaabsorbowane grzybobraniem straciły ze sobą kontakt wzrokowy i już nie mogły się odnaleźć. Kiedy minęła kolejna godzina poszukania i nawoływania matki przez córkę kobieta zdecydowała powiadomić zaginięcie 75- latki.

Jak się okazało starsza z pań nie miała przy sobie telefonu komórkowego, który jest niezbędny w przypadku wyjścia do lasu na wypadek zaginięcia.  Na szczęście przed godziną 19.00 kobieta została odnaleziona przez policjanta z wałeckiej drogówki będącego akurat w lesie w czasie wolnym od służby. Policjant wezwał na miejsce służby ratunkowe. Jednak kobieta nie wymagała hospitalizacji.

Uwaga! Aby uniknąć takich sytuacji, które mogą zakończyć się tragicznie, przypominamy o kilku zasadach bezpieczeństwa.

– Zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy oraz latarkę, które w momencie zagubienia w lesie mogą okazać się bardzo pomocne. Telefon możemy wykorzystać do wezwania pomocy. Pomoże również odczytać naszą lokalizację oraz możemy skorzystać z aplikacji telefonu, która wskazuje naszą lokalizację rodzinie, jak również wzywanym służbom ratunkowym;

– Jeśli wybieramy się do lasu w towarzystwie, nie oddalajmy się od tych osób. Pozostańmy z nimi w kontakcie wzrokowym. Odradzamy wybierania się do lasu w pojedynkę.

– Wybierajmy wczesną porę dnia na wyjście do lasu, nie po zmierzchu. Początek jesieni to czas, kiedy w nocy temperatura jest niska i może być wtedy zagrożone nasze życie lub zdrowie.

– Gdy wybieramy się na dłużej do lasu, zabierzmy ze sobą wodę oraz coś do jedzenia.

– Starajmy się też dojść do najbliższej drogi, wtedy jest większa szansa na odnalezienie.

– Kiedy odnajdziemy drogę do domu niezwłocznie powiadommy Policję. Oszczędzi to czasu i zaangażowania wszystkich osób, które biorą udział w poszukiwaniach.

– Pomocna w poszukiwaniach będzie zainstalowana w telefonie aplikacja, która w trakcie zgłoszenia poda dokładną lokalizację osoby dzwoniącej.

KPP Wałcz