Piętro z narkotykami

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Kilkanaście porcji marihuany oraz 35 sadzonek nielegalnej rośliny zabezpieczyli na jednej z posesji złotowscy kryminalni. Za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi 49-latkowi z powiatu złotowskiego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zlikwidowana uprawa konopi indyjskich i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o przestępstwa narkotykowe, to efekt działań policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Funkcjonariusze prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej dotarli do mieszkającego w domu jednorodzinnym 49-latka, który na piętrze zagospodarował sobie pomieszczenia pod uprawę roślin zabronionych prawem. Mężczyzna twierdził, że rośliny hoduje na własne potrzeby, ponieważ susz wykorzystuje dla celów zdrowotnych. W pomieszczeniach ze specjalnym oświetleniem i wentylatorami policjanci znaleźli łącznie 35 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium wzrostu. Dodatkowo zabezpieczyli kilkanaście porcji handlowych marihuany ? informuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Podejrzany usłyszał dwa zarzuty uprawy i posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Policja przypomina! Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znacznej ilości nawet do lat 10. Również za nielegalną uprawę konopi grozi do 3, natomiast, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość środków odurzających, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(Red.)

 Fot. KPP Złotów