Pijani kierowcy wiozą śmierć

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci wałeckiej drogówki tylko podczas jednej doby zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Aby zminimalizować i wyeliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, policjanci prowadzą działania kontrolno-edukacyjne dla kierowców i pasażerów. Robią to cyklicznie.

Grzywna, więzienie – to kary jakie mogą spotkać każdego kierowcę, który siada za kierownicę po alkoholu i rusza w drogę. Jednak za tego typu zachowanie płaci się dużo większą cenę. Pijani kierowcy wiozą śmierć. Stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie. Mogą też osierocić dzieci zabierając życie nawet obojgu rodzicom.

Mimo, iż policjanci codziennie eliminują z ruchu rzesze pijanych kierowców, to statystyki pokazują, że problem nadal istnieje. Tylko ostatniej doby wałeccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich, 19-latek, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a wcześniej ukradł paliwo na stacji benzynowej. Drugi nietrzeźwy kierujący to 57-letni pilanin. Podczas akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości 40 kierowców.

POLICJA: Pamiętajmy! Nigdy nie pozwalajmy na to, by ktokolwiek usiadł za kierownicą po spożyciu nawet najmniejszych ilości alkoholu.

-Przykładem i wzorem do naśladowania może być zachowanie mieszkanki powiatu wałeckiego, która jakiś czas temu widząc pojazd osobowy jadący „wężykiem”, zajechała mu drogę i wezwała na miejsce policję. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedziała nietrzeźwa mieszkanka Wielkopolski, która przewoziła w aucie kilkuletnie dziecko. Kobieta została zatrzymana, a maluch przekazany pod opiekę rodzinie – przypomina asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji.

Policjanci dziękują wszystkim tym, którzy wybierając numer alarmowy 112 przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Eliminując z drogi nietrzeźwego kierowcę możemy uratować komuś życie lub zdrowie.

(Red.)
Fot. KPP Wałcz