Pijany kierowca dachował na rondzie

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Piły rozpoczęli nowy tydzień pracy od zatrzymania pijanego kierowcy. 47-latek jadąc przez rondo nie ustąpił pierwszeństwa, uderzył w inny pojazd i dachował. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Na szczęście żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 6:00 przy al. Wojska Polskiego w Pile. Dachował bus.

?Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że 47-letni kierujący volkswagenem transporterem jadąc z ul. Koszalińskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w forda. W wyniku zderzenia bus dachował. Na szczęście 23-latek z forda ani prowadzący volkswagena nie odnieśli żadnych obrażeń ? relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Policjanci pracujący na miejscu przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowców. Okazało się, że 47-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo pijany kierowca odpowie przed sądem.

(Red.)

Fot. KPP Piła