Piękna niedziela i dwie tragedie

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. 9 maja 2021 roku – to tragiczna niedziela na drogach powiatu wałeckiego. W dwóch wypadkach zginęły dwie osoby: motocyklista i pasażer osobówki. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Do pierwszego wypadku doszło przed miejscowością Nieradź. Na prostym odcinku drogi i przy doskonałej widoczności. Było tuż po godzinie 10.00…

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, 50-letni motocyklista podczas manewru wyprzedzania uderzył w tył samochodu dostawczego. Niestety. Nie udało się go uratować ? informuje asp. Beata Budzyń, oficer prasowy wałeckiej KPP.

Droga była zablokowana przez ponad 3 godziny. Zorganizowano objazdy. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą badać przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Dwanaście godzin później wydarzyła się kolejna tragedia na drodze. Tym razem w gminie Człopa, pomiędzy miejscowościami Trzebin i Pieczyska.

-Wstępnie policjanci ustalili, że w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, kierujący samochodem marki Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, po czym odbił się i spadł na przeciwległy pas drogi ? relacjonuje asp. Budzyń. – W wypadku zginął pasażer renault, 37-letni mieszkaniec powiatu wałeckiego. Kierujący 27-latek był nietrzeźwy. Miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

27-latek został zatrzymany. W najbliższych godzinach zapadnie decyzja o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym według Kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na zawsze.

Spowodowanie wypadku śmiertelnego to nie tylko konsekwencje prawne, to też kwestia naszego sumienia.
Bądźmy odpowiedzialni i ostrożni- nie przerywajmy swoich marzeń ? apelują policjanci.

(Red.)
Fot. KPP Wałcz