Nowoczesna karetka trafiła do szpitala w Obornikach

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Regiony Trzcianka Wydarzenia Zdrowie

OBORNIKI. 29 stycznia Marta Kubiak Poseł na Sejm RP uczestniczyła w oficjalnym przekazaniu ambulansu dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego Szpitala Powiatowego w  Obornikach.

Nowa karetka typu ?S? jest jedną z trzech w Wielkopolsce, których zakup w roku ubiegłym wsparł Wojewoda z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Łączna kwota dofinansowania przekazana Powiatowi Obornickiemu wyniosła 400 000 zł.

– W uroczystości przekazania karetki wzięli udział również radni Powiatu Obornickiego, którym także dziękuję za wsparcie. Cieszę się, że nasze wspólne działania owocują, a mieszkańcy Wielkopolski mogą czuć się bezpiecznie. Zrównoważony rozwój służby zdrowia na terenie całej kraju jest dla nas bardzo ważny, a państwowe ratownictwo medyczne to jeden z jego elementów, o który w sposób szczególny trzeba zadbać. Zdrowie jest najważniejsze! ? mówi Marta Kubiak, Poseł na Sejm RP.

W roku ubiegłym dofinansowania na nowe karetki typu ?S? otrzymały także szpitale w Chodzieży i w Kępnie. Wojewoda z rezerwy ogólnej budżetu państwa dofinansował zakupy wszystkich karetek na łączną sumę 1 200 000 zł.

Materiały prasowe