Pijany kierowca uciekał przed kontrolą. Spowodował kolizję

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowców, jeden z nich próbował uniknąć kontroli i cofając auto uderzył w jadący za nim samochód osobowy. 57-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W sobotę, w godzinach porannych funkcjonariusze pilskiej drogówki prowadzili kontrolę trzeźwości kierowców poruszających się po ulicy Zygmunta Starego.

-W trakcie działań zauważyli jak pojazd marki Peugeot zjechał z ronda Marszałka Józefa Piłsudskiego i podąża w ich kierunku. Po chwili kierowca zorientował się, że kilkadziesiąt metrów dalej trwa kontrola. Zatrzymał auto, włączył wsteczny bieg i próbował wycofać pojazd do najbliższego skrzyżowania, aby ominąć kontrolę. W trakcie wykonywania tego manewru uderzył w samochód, który znajdował się tuż za nim – relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej Policji.

Policjanci natychmiast zatrzymali 57-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Ujście.

-Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu – kontynuuje Zeszot. -W aucie, w które uderzył znajdowały się trzy osoby. Na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń.

Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy. 57-latek odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i doprowadzenie do kolizji. Ponadto zostanie obciążony kosztami naprawy szkody, którą wyrządził ponieważ dopuścił się tego w stanie nietrzeźwości.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła