Pijany Ukrainiec obrzucił szynobus kamieniami i położył się na torach

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Zdrowie Złotów

KRAJENKA. Dzięki skutecznej i szybkiej interwencji policjantów z Komisariatu Policji w Krajence odpowiedzialności karnej nie uniknie 50-letni obywatel Ukrainy, który wybił szybę i uszkodził poszycie drzwi szynobusu. Agresywny mężczyzna awanturował się i zaczepiał innych pasażerów. Chwilę później zainterweniowali policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci zostali zaalarmowani przez pasażerów szynobusu, o tym, że w wagonie znajduje się agresywny mężczyzna, który po wyjściu na peron w Krajence obrzucił pociąg kamieniami. Wybił szybę i uszkodził  poszycie drzwi.

Na miejsce przyjechali policjanci z miejscowego komisariatu.

-W momencie gdy funkcjonariusze wbiegli na peron, mężczyzna leżał się na torach uniemożliwiając odjazd szynobusu relacji Chojnice-Piła. Mundurowi wydali mu polecenie, by wstał z torowiska i doprowadzili go do policyjnego radiowozu. Wsparcia udzielił im drugi patrol z krajeńskiego komisariatu. Zatrzymany został doprowadzony do policyjnego aresztu. Jak się okazało sprawcą zniszczenia mienia był 50-letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia miał blisko dwa i pół promila w organizmie – informuje podkm. Maciej Forecki zKPP w Złotowie. -Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia szynobusu. Przewoźnik złożył bowiem zawiadomienie o przestępstwie i wniosek o ściganie sprawcy. Straty jakie spowodował 50-latek wyceniono na blisko 7 tysięcy złotych. Mężczyzna swoje postępowanie tłumaczył nadmiarem spożytego alkoholu. Samego zdarzenia nie pamiętał twierdząc, że nie był świadomy swojego zachowania.

O dalszym losie obywatela Ukrainy zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 (Red.)

 Fot. KPP Złotów