“Piła? walczy razem” szuka sposobu na pomoc potrzebującym

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. ?Jak dotrzeć do mieszkańców Piły, którzy nie korzystają z mediów społecznościowych, a potrzebują pomocy? Na to pytanie odpowiedzi szukają  administratorzy i moderatorzy facebookowej grupy Piła ? walczy razem. I liczą na pomysły internautów. Te coraz liczniej napływają, a każdy z nich jest zapisywany, bo jak twierdzi Magdalena Terlikowska ?  każda sugestia jest cenna.

Facebookowa grupa Piła ? walczy razem, to ludzie chętni do pomocy zwłaszcza osobom starszym w okresie walki z koronawirusem. Na ich pomoc mogą też liczyć właściciele czworonogów (w tym osoby starsze) czy samotne matki.

Grupę tworzą m.in.: Dariusz Kuźniacki, Damian Wycisło, Julita Żybort, Jarosław Kotwica, Małgorzata Mróz, Magdalena Terlikowska i Sławomir Poszwa. Czym się zajmują?

? Rozmawiamy ze sobą każdego dnia. Wymieniamy się ważnymi wiadomościami na temat pomocy, szukamy rozwiązań jak dotrzeć z pomocą do tych, którzy jej potrzebują ? pisze na profilu grupy Magdalena Terlikowska. ? Co kilka dni spotykamy się on line. Podsumowujemy  nasze działania i  planujemy zadania na najbliższy czas. Zastanawiamy się również,  jak dotrzeć do osób i obszarów, do których pomoc  jeszcze nie dotarła. Co można byłoby zrobić dla tych  pilan, którzy nie korzystają z Facebooka, a mogą być w potrzebie.

I ten właśnie wątek spędza ostatnio sen z oczu grupowiczom.

 ?Pomóżcie nam i podpowiedzcie: jakie są Wasze oczekiwania? ?  apeluje Terlikowska. ? Jakie Wy widzicie tematy i formy pomocowe, które mogłyby być przydatne?

Pod facebookowym postem pojawia się coraz więcej komentarzy.

 ?Naprawdę 90% seniorów, którzy potrzebują pomocy i są samotni – nie korzysta z mediów społecznościowych. To do nich trzeba dotrzeć. Każdy musi się rozejrzeć w swojej okolicy, w swoim bloku, na osiedlu. To żmudna, codzienna praca, ale u nas się sprawdza ? pisze p. Grażyna.

 ?Zrobiłabym  ulotki czy plakaty i powiesiła w sklepie, bądź poszła do księży pilskich parafii i poprosiła o napomknięcie o Waszej akcji ? sugeruje  p. Natalia.

?Może warto również zwrócić się do spółdzielni mieszkaniowych czy wspólnot. W każdej klatce jest tablica i może tam zamieścić plakaty czy ulotki  ? przekonuje p. Barbara.  

?Myślę, że plakaty ze spisem najważniejszych numerów na klatkach schodowych czy osiedlowych sklepach, to najlepsza opcja, żeby seniorzy dowiedzieli się o możliwościach pomocy ? dopowiada p. Karolina.

Może i czytelnicy Waszych Mediów mają swoje pomysły jak dotrzeć do osób starszych, samotnych, które potrzebują pomocy, a nie wiedzą gdzie jej szukać? Może znają takie osoby, ich problemy? Może nawet wbrew ich woli są przekonani, że tę czy inną pomoc powinny otrzymać…

Skontaktujcie się na Facebooku z grupą Piła ? walczy razem. Niech to będzie takie nasze pilskie pospolite ruszenie na rzecz potrzebujących.

(Red.)
Fot. (FB)