Piła: Warsztaty pszczelarskie i konkurs z nagrodami dla przedszkoli od VIVO!

Edukacja Najnowsze Piła Środowisko Wydarzenia
Pszczoły miodne to niezwykle intrygujące owady. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów pszczelarskich w VIVO! Piła, połączonych z degustacją miodu, które poprowadzą bartnicy z Pszczelarium. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 14 maja. Wstęp jest bezpłatny. Akcję edukacyjną, w dniach 9-15 maja, poprzedzi wystawa uli, przygotowanych przez pilskich przedszkolaków w ramach konkursu organizowanego przez VIVO!.
Skąd wzięło się powiedzenie „pracowity jak pszczoła”? Jak to możliwe, że pszczoły komunikują się za pomocą tańca? Ile miodu jest w stanie wyprodukować jeden owad w ciągu całego życia? Kiedy powstał zawód bartnika? Tego oraz wielu innych niesamowitych faktów
na temat życia pszczół i praktyki pszczelarskiej będzie można się dowiedzieć już 14 maja podczas nadchodzących warsztatów. Swoją wiedzą oraz doświadczeniem będą się dzielić specjaliści z Pszczelarium. Z tej okazji, w VIVO! powstanie specjalnie zaaranżowane otwarte stanowisko z elementami warsztatu pszczelarskiego. Dostępny będzie również szklany ul, który umożliwi przyjrzenie się z bliska wnętrzu gniazda owadów.
– Nadchodzące warsztaty będą już drugą akcją edukacyjną, którą organizujemy wspólnie z Pszczelarium. Tym razem pasję do bartnictwa będziemy próbowali zaszczepić nie tylko w naszych klientach, ale też w ramach konkursu, w maluchach z lokalnych przedszkoli. Razem z bartnikami, mamy nadzieję przybliżyć dzieciom oraz dorosłym fascynujący świat miodnych owadów i zdradzić ciekawostki na temat pracy ich opiekunów – mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.
Konkurs z nagrodami dla przedszkolaków z Piły
Na początku maja do 10 wybranych przedszkoli na terenie Piły Pszczelarium dostarczyło ule. Zadaniem konkursowym od VIVO! jest praca grupowa – pomalowanie domków przez dzieci i opiekunów według autorskich pomysłów. Następnie przygotowane prace trafią do pilskiego centrum handlowego, gdzie do 15 maja tworzyć będą wystawę. Z kolei na fanpage’u VIVO!
Piła do 16 maja do godz. 9:00 internauci będą mieli szansę zagłosować na najładniejszy ul. W puli nagród od VIVO! znajdą się książki edukacyjne i gry planszowe oraz:
  • I miejsce – karta podarunkowa o wartości 1000 zł
  • II miejsce – karta podarunkowa o wartości 500 zł
  • III miejsce – karta podarunkowa o wartości 300 zł
Po zakończeniu konkursu ule wrócą na stałe do przedszkoli, gdzie będą pełniły zarówno funkcję dekoracyjną, jak i edukacyjną, dzięki planszom edukacyjnym, w które zostaną doposażone.
Warsztaty z Pszczelarium w VIVO! Piła odbędą się w sobotę, 14 maja, w godz. 12:00-18:00. Wystawa uli potrwa od 9 do 15 maja. Będzie czynna w godzinach otwarcia centrum handlowego. Serdecznie zapraszamy!
Klaudyna Łagocka
Open Media