Piłka nożna. Czas na kobiety!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
Trenują od początku roku. Najpierw była hala, teraz boisko. Jeszcze o nich dość cicho, ale wkrótce się to zmieni. Jesienią zamierzają dołączyć do rozgrywek ligowych, a mecze z ich udziałem powinny cieszyć się dużym zainteresowaniem. Wiecie, o kim mowa?
Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski – nowy twór na sportowej mapie północnej Wielkopolski. Powoli się rozkręca, buduje tożsamość, wzmacnia szeregi. Prowadzi regularny nabór i treningi. Te ostatnie, bardzo profesjonalne, odbywają się pod okiem Macieja Krawca, utalentowanego szkoleniowca młodego pokolenia, który bardzo poważnie podchodzi do powierzonego mu zadania: – Niektóre zawodniczki grały już w piłkę, choćby w Kaczorach i Wałczu, ale są też debiutantki. Część na co dzień pracuje, część się uczy. Na dziś mam do dyspozycji 24 piłkarki, czyli całkiem nieźle. Są w tym gronie prezes klubu, Angelika Śmiechowska – Kieruj i jej zastępczyni, Lucyna Drzewiecka. Dwa razy w tygodniu trenujemy na stadionie przy Okrzei. Na frekwencję nie narzekam, zaangażowania też nikomu nie brakuje. Nawet jeśli ktoś nie może dotrzeć na trening, to wykonuje zadania indywidualnie.
Ambitnym, ale i realnym planem jest udział w regionalnych rozgrywkach ligowych, które zwykle startują z początkiem września. Potrzebne będzie tylko (lub aż) poukładanie spraw finansowych, bo – jak wiadomo – wszystko kosztuje. Najwięcej przejazdy, a przecież Wielkopolska jest rozległa. Jeżeli uda się dopiąć budżet, jesienią będziemy kibicować nowemu klubowi. Trzymamy kciuki!
Wojciech Dróżdż