PILSKA „BUDOWLANKA” BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z HUTĄ SZKŁA W UJŚCIU

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Starosta pilski Eligiusz Komarowski razem z Markiem Kamińskim, członkiem Zarządu Powiatu w Pile, podpisali porozumienie o współpracy firmy Ardagh Glass S.A., Zakładu w Ujściu z Zespołem Szkół Budowlanych w Pile.

W imieniu huty szkła porozumienie podpisał Sławomir Grajczyk, dyrektor Zakładu w Ujściu oraz Agnieszka Jagodzińska, specjalista ds. personalnych, w imieniu Zespołu Szkół Budowalnych w Pile – dyrektor szkoły Karina Mazurek.

Porozumienie umożliwi zdobywanie doświadczenia zawodowego przez uczniów, podniesienie ich kwalifikacji m.in. dzięki odbywaniu praktyk oraz szkoleń w tym nowoczesnym zakładzie. Najlepsi uczniowie mają również szansę na stypendium i nagrody, ufundowane przez hutę w Ujściu. Z kolei Zakład w Ujściu, dzięki temu porozumieniu, będzie miał możliwość przygotowania i zatrudnienia w przyszłości dobrze przygotowanych pracowników.

– To już kolejne porozumienie jaki zwarliśmy z hutą w Ujściu w tym roku. W kwietniu podobna umowa została podpisana z Zespołem Szkół przy Teatralnej w Pile. Robimy wszystko, aby nasi uczniowie weszli w dorosłe życie z jak najlepszymi umiejętnościami i znaleźli dobrą pracę. Służą temu m.in. właśnie takie umowy o współpracy z nowoczesnymi firmami, w których uczniowie mogą odbywać praktyki zawodowe i szkolenia – mówi starosta Eligiusz Komarowski.