PISANKI NA DRODZE – AKCJA WAŁECKIEJ DROGÓWKI Z PRZEDSZKOLAKAMI

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z wałeckiej drogówki wspólnie z przedszkolakami przeprowadzili działania skierowane do kierowców pod nazwą „Pisanki na drodze”. Akcja prowadzona jest każdego roku, tym razem odbyła się przy drodze krajowej K 22 w Człopie. W ramach działań kierowcy zatrzymywani do kontroli drogowej otrzymywali przygotowane przez przedszkolaków świąteczne niespodzianki.

Działania kontrolno – informacyjne wałeckiej drogówki mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. „Pisanki na drodze” to akcja a zarazem apel o zachowanie ostrożności i rozwagi zwłaszcza w okresie świąt, kiedy panuje wzmożony ruch kołowy. W tegoroczne działania włączyła się grupa „Wiewiórek”  z przedszkola “Leśna Kraina” w Człopie.

Podczas akcji policjanci zatrzymywali pojazdy do kontroli a przedszkolaki rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze i wręczały kierującym przygotowane świąteczne niespodzianki. Policjanci przypominali kierowcom o konieczności przestrzegania przepisów drogowych, zwłaszcza o nieprzekraczaniu prędkości, zapinaniu pasów bezpieczeństwa, bezpiecznym przewozie małych pasażerów oraz trzeźwości za kierownicą.

Zapraszani do akcji kierowcy popierali tego typu akcję i z uśmiechem na ustach życzyli sobie na przyszłość tylko takich kontroli drogowych. W podziękowaniu za włączenie się do działań profilaktycznych mundurowi wręczali przedszkolakom książeczki pt. „Policja dzieciom” i życzyli wszystkim wesołych i bezpiecznych świąt.