W Ujściu zatrzymali 29-letnią kobietę, która najpierw ukradła telefon, aby później móc za jego pośrednictwem wypłacać gotówkę z bankomatów.

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Ujściu ustalili oraz zatrzymali 29-letnią kobietę, która najpierw ukradła telefon, aby później móc za jego pośrednictwem wypłacać gotówkę z bankomatów. Łączne straty wyniosły ponad 4 tysiące złotych. Sprawczyni usłyszała aż 5 zarzutów.

W poniedziałek, 3 kwietnia bieżącego roku policjanci z Ujścia zostali zawiadomieni o kradzieży, do której doszło pod koniec marca podczas towarzyskiego spotkania kilku osób w domu pokrzywdzonego. Wtedy z kieszeni kurtki został zabrany telefon komórkowy o wartości 600 złotych, który następnie został wykorzystany do zrealizowania 4 wypłat gotówki z różnych bankomatów na łączną kwotę 3800 złotych.

Funkcjonariusze dotarli do osób, które były obecne podczas tego spotkania, jednak żadna z nich nie przyznawała się do popełnienia przestępstwa. Dalsze ustalenia policjantów oraz zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił wyjaśnić, że sprawcą okazała się 29-letnia kobieta.

Sprawczyni usłyszała aż 5 zarzutów. Jeden związany z dokonaniem kradzieży telefonu, a cztery pozostałe dotyczą kradzieży z włamaniem do konta bankowego, z którego wypłacana była gotówka. Za popełnione przestępstwa może kobiecie grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.