PKS zawiesił połączenia z Chodzieży do Piły

Chodzież Najnowsze Piła Regiony

1 stycznia spółka PKS Piła zlikwidowała bezpośrednie połączenia z Chodzieży do Piły. Pozostało tylko jedno połączenie z Chodzieży do Piły, które prowadzi z Wągrowca do Piły przez Chodzież i w przeciwnym kierunku z Piły przez Chodzież do Damasławka

Likwidacja połączenia z Chodzieży przez Nową Wieś Ujską i Ujście do Piły najbardziej dotyka te osoby, które pracują w Nowej Wsi Ujskiej lub Ujściu i zostały zmuszone do zorganizowania sobie dojazdu w inny sposób.

Odkąd wyremontowano linię kolejową przebiegającą przez Chodzież, pasażerowie, którzy chcą się dostać do Piły mogą skorzystać ze znacznie większej liczby połączeń kolejowych i dojadą do celu znacznie szybciej, niż autobusem.

Zawieszenie kursowania autobusów PKS Piła na odcinku Piła – Chodzież wiąże się z bardzo niską frekwencję podróżnych na odcinku Nowa Wieś Ujska – Chodzież i brakiem rentowności z tego wynikającym. Pasażerów z Chodzieży do Piły i z powrotem naprawdę było niewielu, a odcinek, który jest najbardziej „obłożony” pasażerami, czyli Piła – Ujście – Nowa Wieś Ujska – Chrustowo – Piła jest zabezpieczony przez nasze autobusy

– potwierdza Anna Chmura, kierownik Działu Przewozów Pasażerskich PKS Piła.

Likwidacja połączenia z Chodzieży przez Nową Wieś Ujską i Ujście do Piły najbardziej dotyka te osoby, które pracują w Nowej Wsi Ujskiej lub Ujściu i zostały zmuszone do zorganizowania sobie dojazdu w inny sposób.

Anna Chmura pozostawia jednak otwarte drzwi do ewentualnych rozmów z samorządem lokalnym.

Jesteśmy zainteresowani rozwojem linii i interesuje nas ten kierunek, ale przy współpracy z samorządami. Odpowiemy na każdy sygnał samorządu w kierunku rozwoju.

Wicestarosta chodzieski Mariusz Witczuk zapowiedział w rozmowie z nami wolę szukania rozwiązania tej sytuacji. Pierwszym krokiem ku temu ma być przeprowadzona w chodzieskich szkołach ankieta, która może dać odpowiedź na ile duże jest zainteresowanie do korzystania z autobusów w kierunku do i z Piły. Następnie podjęte mają być rozmowy z przewoźnikami oraz z wojewodą wielkopolskim, który dysponuje środkami pozwalającymi na dofinansowanie dojazdów.

Foto: FB/PKS Piła