POLICJANCI SPRAWDZAJĄ OZNAKOWANIA DRÓG PRZY PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego dokonują lustracji stanu oznakowania oraz infrastruktury drogowej znajdującej się w rejonach szkół i przedszkoli oraz dróg do nich prowadzących. Mundurowi w sposób szczególny zwracają uwagę na stan techniczny istniejących urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sprawność sygnalizacji świetlnych. Wszystko po to, aby dzieci bezpiecznie powróciły do placówek oświatowych.

Stróże prawa z czarnkowskiej ,,drogówki” prowadzą działania prewencyjne związane z bezpieczeństwem najmłodszych mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w czasie ich drogi do szkoły i przedszkola, polegające na sprawdzeniu oznakowania dróg, przejść dla pieszych oraz poprawności umieszczenia tablic informacyjnych wskazujących, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci – czyli popularnej Agatki.

Mundurowi sprawdzają, czy oznakowanie jest widoczne oraz czytelne zarówno dla pieszych jak i dla kierujących. Kontrolują prawidłowość ustawienia i stan znaków pionowych oraz poziomych, a także urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających.

Drobne uwagi i usterki są natychmiast zgłaszane do zarządcy dróg, tak aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem uzupełnić nieprawidłowości i dokonać koniecznych napraw.

Wraz z nastaniem roku szkolnego policjanci przeprowadzą też działania profilaktyczne z najmłodszymi uczestnikami ruchu. Funkcjonariusze będą spotykać się z dziećmi, uczyć i przypominać, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków