Policjanci znaleźli narkotyki

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

OKONEK. Zabezpieczenie środków psychotropowych i psychoaktywnych oraz zatrzymanie mężczyzny, to efekt działań funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Okonku. Podczas sprawdzenia mieszkania policjanci znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Narkotyki zostały ukryte w różnych częściach mieszkania oraz w kojcu dla psa.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Okonku prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, iż jeden z mieszkańców gminy Okonek, posiada w swoim mieszkaniu narkotyki. W trakcie sprawdzenia lokalu mieszkalnego należącego do 43-letniego mężczyzny, policjanci w jednym z pokoi znaleźli foliowy worek z zawartością suszu roślinnego. Na zewnątrz posesji w kojcu dla psa schowany był kolejny woreczek z zawartością zielonego suszu.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna w pozostałych pomieszczeniach oraz na terenie posesji może posiadać więcej zabronionych substancji, policjanci do działania zaangażowali policyjnego psa, specjalizującego się w wyszukiwaniu narkotyków. Czworonożny funkcjonariusz wskazał kolejne miejsce ukrycia narkotyków, tym razem w komodzie. Był to woreczek z zawartością białego proszku o wadze ok. 30gramów.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie znalezionych substancji wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana o wadze blisko 80 gramów oraz amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • źródło: KPP w Złotowie, mł.asp. Damian Pachuc