Policjant na urlopie zatrzymał pijaną za kółkiem

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjant wydziału ruchu drogowego czarnkowskiej komendy, będąc na urlopie zatrzymał pijaną kobietę kierującą oplem. 37-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grożą jej nawet 2 lata więzienia i dotkliwe konsekwencje finansowe.

Działo się to w poniedziałek, 23 sierpnia br. przed godziną 21:00.

St. asp. Tomasz Gruszkiewicz, funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego czarnkowskiej komendy, będąc na jednym z parkingów w Czarnkowie, zwrócił uwagę na osobowego opla, który poruszał się bez włączonych świateł. Zauważył również, jak kierująca nim kobieta uderzyła w zaparkowany nieopodal samochód. Kiedy podszedł, aby sprawdzić co się stało, wówczas wyczuł od niej wyraźną woń alkoholu. Wyjął jej kluczyki ze stacyjki i powiadomił patrol. Kobieta siedząca za kółkiem nie słuchała poleceń policjanta i próbowała pieszo oddalić się z parkingu, jednak funkcjonariusz do tego nie dopuścił. Na miejscu policjanci przebadali ją alkomatem. Badanie wykazało u 37-letniej mieszkanki gminy Czarnków ponad 2 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy KPP w Czarnkowie.

37-latka za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

(Red.)
Fot. KPP Czarnków