Policyjna akcja pod nazwą „Truck & Bus”

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy prowadzili w niedzielę akcję pod nazwą „Truck & Bus”. Policjanci skupiali się na kierowcach ciężarówek, busów i autokarów. Kontrolowane były nie tylko czas pracy, dokumenty przewozowe, ale także sposób przewożenia rzeczy i pasażerów. Skontrolowane blisko 40 pojazdów z których 19 przekroczyło dozwoloną prędkość. Nałożono mandaty, były wnioski do Sądu i zatrzymane dokumenty uprawniające do jazdy.

Akcja pod nazwą „Truck & Bus” to systematyczna akcji drogówki. Nadrzędnym celem niedzielnych działań było wyłapywanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem przewozu osób i rzeczy, szczegółowe kontrole stanu technicznego i wyposażenia pojazdów oraz sposób mocowania ładunków itp.

W trakcie akcji policjanci skontrolowali 39 pojazdów ciężarowych i zatrzymali jednego kierującego, który prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. 47 letni kierowca ciężarówki miał prawie 1 promil alkoholu w ogranizmie. 47 letniemu kierującemu policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy. Czekają go także surowe konsekwencje karne w tym finansowe, a nawet utrata pracy. Ponadto policjanci nałożyli 16 mandatów, skierowali 3 wnioski o ukaranie do Sądu, zatrzymali 1 dowód rejestracyjny.

Kierowco zapamiętaj!

– Zbyt duża prędkość powiększa możliwość wydarzenia się wypadku oraz znacznie powiększa jego skutki.
– Zbyt duża prędkość nie jest wydarzeniem przypadkowym i samoistnym (bowiem rozwijana jest z jakąś świadomością kierowcy).
– Obniżenie prędkości ma bezpośredni wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego.
– Obniżenie prędkości nie jest kosztowne.

Fot. iStock