Seria włamań do altan na terenie ogrodów działkowych w okolicach Parku Miejskiego.

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku 47-letniego mężczyznę, który jest odpowiedzialny za serię włamań do altan na terenie ogrodów działkowych w okolicach Parku Miejskiego.

Policjanci pilskiej jednostki zostali powiadomieni, że w piątek 23 lutego bieżącego roku doszło do włamania na terenie ogrodów działkowych przy ul. Paderewskiego w Pile. W działania włączyli się funkcjonariusze pionu kryminalnego. Sprawdzali między innymi, czy w godzinach nocnych na działkach nie znajdują się podejrzane osoby.

Późnym wieczorem w sobotę kryminalni podczas patrolu wewnętrznych alejek działek zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim i po krótkiej chwili go zatrzymali.

47-letni mężczyzna przyznał się policjantom do włamania. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, którego dokonał. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić sprawcy aż 4 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz 2 usiłowania.

Łączne straty jakie wyrządził swoim działaniem mężczyzna są szacowane na blisko 2 tysiące złotych. 47-latek był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Za swoje czyny mężczyzna odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że sąd może wymierzyć karę nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Piła