Pomóż Nikodemowi z Chodzieży! Nie możemy przerwać jego leczenia!

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia Zdrowie

Nikodem cierpi na bardzo rzadkie autoimmunologiczne zapalenie mózgu oraz autyzm. 

Choroba, z którą się zmagamy, jest bardzo podstępna. Stan zapalny spowodował utratę umiejętności rozwojowych naszego synka. Dzięki odpowiedniemu leczeniu oraz podanej serii wlewów z immunoglobulin Nikodem czuje się znacznie lepiej.

Ustąpiły tiki wokalne, polepszyła się sprawność motoryczna oraz reakcja na polecenia. Nikodem przestał zezować, co dotychczas było dla niego bardzo uciążliwe. Widzimy pozytywne efekty i w dalszym ciągu walczymy o jego sprawność oraz upragnioną mowę.

Niestety koszty terapii przekraczają nasze możliwości finansowe. Cena immunoglobulin jest zależna od wagi dziecka. W przypadku naszego synka jednorazowe podanie to ponad 50 000 złotych! Kwota dla nas nieosiągalna!

Jednak nie poddajemy się. Zrobimy wszystko, aby Nikodem miał szanse na dalszy rozwój. Dlatego z całego serca prosimy Was o pomoc, drobne wpłaty i udostępnienia naszej zbiórki.

LINK: https://www.siepomaga.pl/nikodem-debiec?fbclid=IwAR2s_djMC0Z1wDhCJw0HiHDKTJkDvGjJPq_TPtHRc8veiRfxgF7zRknbWmk

 

Dzięki Wam Nikoś ma coraz większe szanse!

Nasza walka o lepsze jutro dla synka rozpoczęła się, gdy miał 3 lata. To właśnie wtedy  zdiagnozowano u Nikodema autyzm. Tak bardzo baliśmy się, co z tego wyniknie, jak będzie wyglądała jego przyszłość… Teraz widzimy, że intensywna rehabilitacja, szeroko zakrojone zajęcia terapeutyczne niosą sukcesy. Nie możemy tego przerwać!

Niestety przyszło nam się zmierzyć z kolejną przeciwnością autoimmunologicznym zapaleniem mózgu i rdzenia kręgowego. Jest to choroba układu nerwowego, u której podstawy leży nieprawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego.

System odpornościowy Nikodema nie broni się przed infekcjami, atakuje różne obszary mózgu, co objawia się szeregiem zaburzeń neurologicznych oraz zachowań zaliczanych do spektrum autyzmu.

Choroba jest nieprzewidywalna. Brak leczenia może skutkować znacznym pogorszeniem jego zdrowia i utratą nabytych już umiejętności.

Ratunkiem jest drogie leczenie. Centrum Św.Łukasza w Gdańsku zakwalifikowało Nikodema do zastosowania terapii immunoglobulinami. Zaplanowano podanie 3-6 wlewów. Jestem załamana… Koszty leczenia są ogromne!

Dlatego prosimy o każdą najmniejszą pomoc w walce o rozwój oraz lepsze jutro. Nie możemy skazać Nikodema na życie w takim cierpieniu…

LINK DO GRUPY LICYTACYJNEJ:
https://m.facebook.com/groups/355048700101974/?ref=share

Dziękujemy z całego serca.

Rodzice