Sprawca kolizji miał 3 promile alkoholu w organizmie 

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie posiadał kierujący samochodem osobowym, który wymijając inny pojazd uderzył go bokiem. 

Zdarzenie miało miejsce 8 września po godz.17:00, gdzie policjanci złotowskiej drogówki zostali zadysponowani do obsługi kolizji drogowej, do której doszło w Zakrzewie w okolicach Urzędu Gminy. Mundurowi na miejscu ustalili, że kierujący osobowym Volkswagenem, w nieprawidłowy sposób wykonał manewr wymijania innego pojazdu, którym podróżowała kobieta z dziećmi. Wynikiem tego było doprowadzenie do zderzenia się bocznego pojazdów.

Funkcjonariusze podczas rozmowy z 51–letnim sprawcą kolizji stwierdzili, że jest on nietrzeźwy, gdyż miał problemy z wysłowieniem się i utrzymaniem równowagi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia. Mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W takim wypadku orzeka się również zakaz prowadzenia pojazdów.

– Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń, ale po raz kolejny apelujemy – oznajmia asp. Damian Pachuc – Nieodpowiedzialny pijany kierowca to potencjalne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Każdy z nas powinien reagować. Widząc wsiadającą za kierownicę osobę, której stan wydaje się nam podejrzany należy uniemożliwić jej dalszą jazdę i niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Red.