Ponad 400 wykroczeń związanych z epidemią w zachodniopomorskiem

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia
ZACHODNIOPOMORSKIE. Więcej patroli na terenie miast i poważne konsekwencje dla tych, którzy nie stosują do przepisów w związku z epidemią. To dla naszego bezpieczeństwa. Stale rośnie liczba zachorowań, a największa fala jest przed nami.

W trosce o mieszkańców naszego województwa od dzisiaj jest więcej kontroli w zarówno w ruchu pieszym jak i kołowym. Policjanci sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy piesi i kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa.

Od 24 marca br. po wprowadzeniu nowych zasad policjanci skupiali się głównie na pouczaniu i przypominaniu o zasadach bezpieczeństwa. Przez urządzenia głośnomówiące były i są podawane komunikaty o pozostaniu w domu i wychodzeniu tylko z wyjątkowych, ważnych powodów.

Policjanci nakładali mandaty na osoby które grupowały się, nie stosowały się do poleceń funkcjonariuszy oraz te osoby które nie stosowały się do obowiązkowej kwarantanny.

W minionym tygodniu policjanci w związku z powyższym ujawnili w sumie ponad 400 wykroczeń, ponad połowa dotyczy złamania przepisów w związku z kwarantanną, pozostałe dotyczą grupowania się osób zwłaszcza w godzinach wieczorno-nocnych. Policjanci na miejscu nałożyli 150 mandatów karnych,
a w stosunku do pozostałych spraw toczą się postępowania wyjaśniające.

Za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi mandat do 500 zł lub kara grzywny od 5 tys. do 30 tys zł.

MR/ZP KWP