ARESZT ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 21 letniego kierującego pojazdem osobowym, który posiadał przy sobie i w miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków. Mieszkaniec gminy Mirosławiec wpadł, podczas rutynowej kontroli drogowej. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec podejrzanego areszt na okres trzech miesięcy.

21 letni mieszkaniec gminy Mirosławiec został zatrzymany do kontroli drogowej po godzinie 19.00 w miejscowości Człopa. Powodem rutynowej kontroli był brak zapiętych pasów bezpieczeństwa u kierującego. Nerwowe zachowanie młodego kierowcy i unikanie kontaktu wzrokowego, wzbudziło podejrzenia policjantów, w związku z tym, sprawdzili jego stan trzeźwości.

Wynik okazał się negatywny, jednak zachowanie kierującego utwierdziło funkcjonariuszy, iż ma on coś do ukrycia i postanowili dokładnie sprawdzić 21 latka jego pojazd, bagaże, jak również dwóch pasażerów osobowego auta. Podejrzenia okazały się słuszne. W drzwiach pojazdu policjanci znaleźli opakowanie po telefonie komórkowym, a w nim woreczki strunowe.

Również w saszetce i portfelu znajdowały się woreczki strunowe z białym proszkiem, a w plecaku waga elektroniczna. 21 latek został zatrzymany. Kierującego poddano, także badaniu na zawartość narkotyków, które w jego ślinie wykazało obecność narkotyków. Wstępne badanie potwierdziło, że to amfetamina.

Ponadto w miejscu zamieszkania 21 latka funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne zabronione substancje w postaci amfetaminy i marihuany. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków. Za popełnione przestępstwo 21 latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Policjanci apelują o rozwagę. Prowadząc pojazd po alkoholu lub środkach odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Wałcz